Friday , 3 December 2021

SPORT

VLLAZNIA FITOI NDAJ DEVOLLIT, TRAJNERI BRDARIÇ: SKUADRA MË PËLQEN, POR KEMI ENDE PËR TË BËRË

Katër ndeshje, tre fitore për Vllazninë në miqësoret që ajo është duke zhvilluar në prag të nisjes së sezonit të ri futbollistik. Të rradhës ajo e ka arritur ndaj ekipit të Devollit në takimin e luajtur pasditen e së mërkurës në stadiumin e qytetit të Bilishtit. Kuqeblutë kanë fituar me rezultatin 1-0, falë autogolit të shënuar nga Cane që në …

Lexo me shume

BRDARIÇ: TE VLLAZNIA PO PUNOHET ME SHUMË DËSHIRË

Përgatitjet e ekipit të Vllaznisë për sezonin e ri po shkojnë në mënyrën e duhur dhe tek të gjithë pjestarët e tij ka shumë dëshirë për të bërë mirë. Pikërisht nga kjo dëshirë që konstaton, trajneri Thomas Brdariç duket shumë i kënaqur dhe beson se nëse kjo gjë vazhdon edhe në të ardhmen, padyshim që do të vijnë edhe sukseset …

Lexo me shume

ADEMI: ME FSHF-në PO PUNOJMË PËR KUPËN “NËNË TEREZA”

Shqipëria dhe Kosova prej kohësh kanë diskutuar dhe folur për projektin e Kupës “Nënë Tereza” që pritet të nisë shpejt, por të dyja Federatat e këtyre vendeve presin edhe miratimin e UEFA-s për organizimin e kësaj kupe, e po ashtu edhe për shtimin e fitueses së saj në listën e ekipeve që do të marrin pjesë në Kupat e Europës. …

Lexo me shume

DJARMATI: MERKATOJA ENDE E HAPUR, PRESIM EDHE NJË SULMUES

Përpjekjet e drejtuesve të Vllaznisë për të plotësuar ekipin me lojtarët e duhur vazhdojnë dhe pasditen e së hënës ata kanë firmosur edhe me sulmuesin Ismael Dunga, një lojtar ky që vetëm një muaj më parë u shpall kampion me Tiranën. Por për drejtorin sportiv Matko Djarmati, pavarësisht ardhjes së Dungës, tek skuadra shkodrane janë në pritje edhe të ndonjë …

Lexo me shume

BASKETBOLL/ AFRIM BILALI, TRAJNERI I RI I VLLAZNISË

Prej 5 muajsh e gjysëm pa aktivitet, por me shpresë që gjithçka do të rifillojë në muajin nëntor, tek Vllaznia e basketbollit po merren masat për nisjen e sezonit të ri. Dhe nga sa duket, objektivat e saj do të jenë sërish të larta, për të synuar fitimin e të dy trofeve. Një gjë e tillë konstatohet qartë nga emri …

Lexo me shume

VLLAZNIA NISET DREJT KORÇËS, FIRMOS EDHE KALAJA

Vllaznia është nisur mëngjesin e së hënës drejt Korçës ku do të zhvillojë një stërvitje disaditore në prag të nisjes së sezonit të ri. Nga ajo çfarë konstatohet, me ekipin nuk kanë udhëtuar të gjithë futbollistët të cilët janë stërvitur ditët e fundit në Shkodër. Jashtë tij për këtë periudhë grumbullimi janë lënë disa prej futbollistëve të rinj të cilët …

Lexo me shume

VLLAZNIA FITON 2 – 1 MIQËSOREN ME ERZENIN, BRDARIÇ: KEMI ENDE NEVOJË PËR NDONJË PËRFORCIM NË SULM

Tjetër fitore për Vllazninë në miqësoret e prag-sezonit. Këtë herë ajo ka fituar me rezultatin 2-1 ndaj Erzenit të Shijakut në ndeshjen e luajtur pasditen e së shtunës në stadiumin “Loro Boriçi”. Të dy golat për kuqeblutë janë shënuar që në pjesën e parë, fillimisht me anë të Markut që ka qenë I saktë nga gjuajtja e një 11-metërshi të …

Lexo me shume

SHQIPËRIA ME MUNGESA NË DY SFIDAT E RADHËS

Trajneri Edi Reja ka bërë publike ditën e sotme edhe listën e Kombëtares për dy ndeshjet e radhës, ato që do të luhen javën e ardhshme, fillimisht më 4 shtator në Bjellorusi dhe pastaj më 7 shtator në Tiranë ndaj Lituanisë. Tekniku Italian gjatë konferences për shtyp, ka komentuar mbi zgjedhjet e bëra për grupin që do të ketë në …

Lexo me shume

VLLAZNIA, FIRMOSIN 2 LOJTARË. PRITEN EDHE DY TË TJERË

Drejtuesit e Vllaznisë nuk kanë të ndalur në punën e tyre për të plotësuar skuadrën me lojtarë cilësorë. Pasditen dhe mbrëmjen e së premtes ata kanë zyrtarizuar marrëveshjet edhe me dy futbollistë të tjerë. Bëhet fjalë për mbrojtësin e majtë Nertil Hoxhaj. Futbollisti fierak që më parë është rritur tek Akademia e Partizanit, ka luajtur në disa ekipe të tjera …

Lexo me shume

DREJTORI DJARMATI: PRESIM EDHE 2-3 LOJTARË TE VLLAZNIA

Kampionati i kategorisë Superiore pritet të startojë më 12 shtator dhe tek Vllaznia vijon puna për plotësimin e skuadrës me lojtarët e duhur. Një ditë më parë klubi shkodran ka njoftuar rinovimin edhe për dy sezone të tjera me mbrojtësin Mevlan Adili, ndërsa një tjetër firmë është hedhur në kontratë, pikërisht ajo me sulmuesin 20 vjeçar shkodran Mehdi Çoba. Lojtari …

Lexo me shume