Friday , 3 December 2021

SPORT

SHORTI I KAMPIONATIT, VLLAZNIA E NIS NDAJ APOLONISË

Ndonëse ende nuk dihet nëse do të nisë apo jo më 12 shtator kampionati i ri i Kategorisë Superiore, Federata Shqiptare e Futbollit paraditen e së premtes ka hedhur shortin e tij. Të pranishëm në hedhjen e tij kanë qenë përfaqësuesit e të gjithë klubeve dhe duket se shorti ka qenë i mbarë për ekipin e Vllaznisë. Në javën e …

Lexo me shume

VLLAZNIA FITON 1 – 0 MIQËSOREN ME KASTRIOTIN

Me fitoren 1-0 në favor të Vllaznisë është mbyllur miqësorja ndaj Kastriotit e luajtur pasditen e së mërkurës në Fushë- Krujë. Por ndeshja në fakt nuk ka shkuar deri në fund sepse në minutën e 56-të pas një ndërhyrje të rëndë të Smajlit, futbollisti i Kastriotit Luis Gjini është dëmtuar rëndë duke thyer këmbën dhe si rrjedhojë, stafet e të …

Lexo me shume

ÇIKLISTËT E VLLAZNISË DOMINOJNË NË KAMPIONATIN KOMBËTAR

Çiklistët e Vllaznisë kanë bërë një paraqitje të mirë në garat e kampionatit kombëtar të zhvilluara në Elbasan. Rezultatet më të mira sidomos i kanë arritur çiklistët kadetë të cilët kanë zënë vendet e para në të dy garat, si në atë individuale me kronometër, ashtu edhe në rezistencë. Ndërkohë që tek kategoria U23 kemi edhe aty një kampion nga …

Lexo me shume

FSHF I DORËZON “KËPUCËN E ARTË” MEGI DOÇIT

Megi Doçi ka marrë paraditen e së hënës trofeun e “Kupës së Artë” si golashënuesja më e mirë e sezonit 2019-2020. Sulmuesja e Vllaznisë me 88 golat e shënuar, ka qenë më e mira nga të gjitha dhe si rrjedhojë e ka merituar këtë trofe. Ceremonia e dorëzimit të tij është zhvilluar në ambjentet e Federatës Shqiptare të Futbollit dhe …

Lexo me shume

KOMBËTARJA E BOKSIT SPOSTON STËRVITJET NË VOSKOPOJË

Pas stërvitjes në Velipojë, kombëtarja shqiptare e boksit është duke zhvilluar fazën e dytë përgatitore në Voskopojë, ku do të qëndrojë për dhjetë ditë të tjera. Grumbullimi i ekipit kombëtar është kryer nga Federata Shqiptare e Boksit e cila është duke i kushtuar një rëndësi të veçantë pregatitjes së boksierëve në këtë vit olimpik. Trajneri Zef Gjoni për mediat nga …

Lexo me shume

VLLAZNIA FIRMOS ME 5 LOJTARË TË TJERË

Nga dita në ditë Vllaznia po mbush rradhët e saj dhe duket se organika e kuqebluve po shkon drejt plotësimit me lojtarët e duhur. Pasditen e së premtes, klubi shkodran ka zyrtarizuar katër futbollistët të cilët janë bërë tashmë pjesë e skuadrës kuqeblu. Bëhet fjalë për portierin malazez Bojan Zogoviç dhe mbrojtësin Enes Isufi të cilët kanë firmosur kontratat e …

Lexo me shume

ZOGOVIÇ DHE ISUFI BASHKOHEN ME VLLAZNINË

Organika e Vllaznisë është shtuar së fundmi edhe me dy lojtarë të tjerë dhe në këtë mënyrë tashmë numri i futbollistëve në dispozicion të trajnerit Brdariç është shtuar edhe më shumë. Portieri Bojan Zogoviç është përforcimi i rradhës i Vllaznisë. Malazezi ka arritur akordin me drejtuesit kuqeblu dhe pasditen e së enjtes ka mbërritur në Shkodër, ndërkohë që një ditë …

Lexo me shume

BESNIK LISHA IKËN NGA VLLAZNIA TEK SKËNDERBEU

Projekti i nisur në janar të këtij viti tek Vllaznia e volejbollit të femrave, është mbyllur ende pa filluar mirë. Besnik Lisha ka vendosur të japë dorëheqjen pas problemeve të krijuar në këtë ekip, por nga ana tjetër, ka gjetur menjëherë vendin tjetër për të vazhduar projektin e tij. Prej disa ditësh ai ka marrë drejtimin e ekipit të Skënderbeut, …

Lexo me shume

TË ENJTEN, MIQËSORJA VLLAZNIA- TEUTA NË PUKË

Pas vetëm një jave stërvitje, ekipi i Vllaznisë do të zhvillojë ndeshjen e parë miqësore. Ajo do të luhet të enjten pasdite në orën 17.00 në stadiumin “Ismail Xhemali” të qytetit të Pukës dhe përballë saj do të jetë Teuta e Durrësit. Do të jetë në Pukë sepse në këtë qytet është duke zhvilluar fazën përgatitore ekipi durrsak në prag …

Lexo me shume

VLLAZNIA ZYRTARIZON KONTRATAT ME TRE LOJTARË TË TJERË

Vllaznia e sezonit të ri nis të marrë formë. Pas rinovimit të Herald Markut, pasditen e së hënës ka hedhur firmë dhe është zyrtarizuar edhe rinovimi i kontratës me mesfushorin Ardit Krymi që do të jetë edhe për dy vitet e ardhshme i veshur kuqeblu. Përpos tij, po ashtu janë zyrtarizuar edhe ardhjet e futbollistit vlonjat Ardit Hoxhaj i cili …

Lexo me shume