Thursday , 23 February 2023

SPORT

VOLEJBOLL/ VLLAZNIA U20 FITON FINALEN E PARË NDAJ DINAMOS

Vllaznia U20 në volejboll për femra e ka fituar me rezultatin e pastër 3-0 finalen e parë të kampionatit, atë ndaj Dinamos, e luajtur pasditen e së dielës në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” të Shkodrës. Vajzat kuqeblu i kanë fituar lehtë setin e parë dhe të tretë që janë mbyllur në shifrat 25 me 17 dhe 25 me 13, …

Lexo me shume

VLLAZNIA PREZANTON TRAJNERIN E RI, MIREL JOSËN

Elvis Plori nga mbrëmja e së dielës nuk është më trajner i Vllaznisë dhe në vend të tij është emëruar Mirel Josa. Vendimi është marrë nga drejtuesit e klubit me idenë e qartë për të shpëtuar sezonin dhe për të përfituar nga eksperienca e Josës. Prezantimi i këtij të fundit është bërë mesditën e së hënës nga ana e presidentit …

Lexo me shume

TRAJNERI PLORI: NA DUHEN 3 FITORE PËR EUROPËN

Vllaznia do të luajë pasditen e së shtunës në kryeqytet ndaj Tiranës sfidën e rradhës për kampionat. Bardheblutë janë shpallur tashmë kampionë dhe shumëkush mendon se nuk do të kenë impenjimin e duhur në fushë, por krejt ndryshe mendojnë në kampin shkodran. Trajneri Elvis Plori në konferencën e shtypit të pragndeshjes është shprehur se ky takim duhet vlerësuar maksimalisht. Sipas …

Lexo me shume

BASKETBOLL/ VLLAZNIA NË FINALE MES SHUMË EMOCIONESH

Pas 5 vitesh mungesë, Vllaznia e basketbollit të meshkujve rikthehet sërish të luajë një finale të kampionatit, e për të synuar deri në fund pastaj fitimin e titullit kampion. Një gjë të tillë skuadra e drejtuar nga Damian Bekteshi e ka arritur pas fitores edhe në ndeshjen e dytë gjysmëfinale ndaj Tiranës. Ajo është luajtur pasditen e së shtunës në …

Lexo me shume

PLORI: SFIDA NDAJ KUKËSIT, VENDIMTARE PËR NE

Ndeshja e hënës ndaj Kukësit në stadiumin “Loro Boriçi”, konsiderohet shumë e rëndësisshme dhe njëkohësisht vendimtare për të dy ekipet në pretendimet e tyre për të siguruar një vend që do t’i çonte në Kupat e Europës. Në kampin shkodran janë duke e vlerësuar maksimalisht këtë përballje dhe futbollistët e stafi teknik janë të bindur se do ia dalin me …

Lexo me shume

VLLAZNIA – KUKËSI, SFIDA QË VENDOS EUROPËN

Vllaznia ka lënë pas barazimin me Dinamon dhe është fokusuar totalisht tek ndeshja e rradhës, ajo që do të luajë të hënën në orën 19.45 në stadiumin “Loro Boriçi” ndaj ekipit të Kukësit. Barazimi i së enjtes ndaj bluve ka zhgënjyer të gjithë në kampin shkodran dhe si rrjedhojë pritet reagimi. Ballafaqimi ndaj kukësianëve konsiderohet shumë vendimtar për të dy …

Lexo me shume

BASKETBOLL/ VLLAZNIA SHUMË PRANË FINALES

Vllaznia në basketboll per meshkuj ka hedhur një hap shumë të rëndësishëm për kalimin në finalen e kampionatit. Ajo e ka fituar sfidën e parë gjysmëfinale ndaj Tiranës brenda në fushën e kësaj të fundit dhe mbrëmjen e së shtunës në Shkodër mund të kurorëzohet si ekipi finalist i kampionat. Takimi i pare gjysmefinal ndaj bardhebluve eshte luajtur pasditen e …

Lexo me shume

PLORI: ASNJË NËNVLERËSIM PËR SKËNDERBEUN

Vllaznia do të luajë pasditen e së shtunës në stadiumin “Loro Boriçi” ndaj Skënderbeut të vendit të fundit, ndeshjen e rradhës për kampionat. Në pamje të parë, konsiderohet një sfidë e lehtë, por trajneri Elvis Plori nuk e mendon kështu. Sipas tij, edhe kjo sfidë duhet vlerësuar maksimalisht, ndonëse e ka pranuar që kjo sfidë, por edhe ajo që vjen …

Lexo me shume

BASKETBOLL/ TË SHTUNËN SFIDA VLLAZNIA – TEUTA

Vllaznia e basketbollit të meshkujve do të luajë ditën e shtunë ndeshjen e fundit të fazës së dytë të kampionatit. Në fakt ajo është një ndeshje e prapambetur dhe do të zhvillohet në orën 18.00 të kësaj dite, duke pritur në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” ekipin kryesues, atë të Teutës së Durrësit. Kjo do të jetë një përballje e …

Lexo me shume

VLLAZNIA NDAJ SKËNDERBEUT PËR TË RIGJETUR FITOREN

Vllaznia do të luajë të shtunën sërish në Shkodër edhe ndeshjen e rradhës për kampionat. Këtë herë përballë saj do të jetë Skënderbeu i vendit të fundit. Kjo sfidë konsiderohet si mundësia e fundit e kuqebluve për t’u rikthyer tek fitorja dhe për të mbetur në lojë sa i takon objektivit për të siguruar një vend që do t’i çonte …

Lexo me shume