Friday , 3 December 2021

SPORT

VLLAZNIA U-15 E MBYLL FAZËN E DYTË ME FITORE TË THELLË

Me fitore te thelle e ka mbyllur Vllaznia U15 ndeshjen e fundit te fazes se dyte te kampionatit. Ne takimin e luajtur ne Lezhe, kuqeblute kane fituar me rezultatin 5-0 ndaj Shenkollit. Ka qene fillimisht Guri ai qe ka zhbllokuar shifrat qe ne minuten e 7-te dhe dy minuta me vone ka dyfishuar rezultatin mesfushori Ensar Tafili. Ne minuten e …

Lexo me shume

VELEÇIKU ZHGËNJEN, MUNDET 0 – 3 NGA DINAMO

Fitorja javën e kaluar në Burrel është sfumuar nga humbja e pësuar në takimin e rradhës ndaj Dinamos dhe tashmë Veleçiku e sheh veten sërish të rrezikuar seriozisht për rënien nga kategoria. Në takimin e luajtur në fushën “Reshit Rusi”, gjithçka ka qenë e barabartë deri në minutën e 80-të, por më pas kanë qenë dinamovitët ata që kanë shënuar …

Lexo me shume

VOLEJBOLLI PËRFUNDON NË PROKURORI, MIKOPULA DORËHIQET

Shumë zhurmë, polemika e akuza tek volejbolli i femrave në Klubin Vllaznia. Të gjitha këto probleme kanë agravuar tashmë edhe më shumë teksa kjo çështje ka përfunduar në Prokurorinë e Shkodrës. Ka qenë njëri prej trajnerëve të këtij ekipi, pikërisht Adrian Mikopli i cili përmes një konference për shtyp, ka folur para gazetarëve për këto probleme duke akuzuar madje edhe …

Lexo me shume

DEDJA: VLLAZNIA DREJT TIRANËS PËR REZULTAT POZITIV

Pas dy barazimeve me Teutën dhe Bylisin, Vllaznia do të tentojë të marrë një rezultat pozitiv ndaj Tiranës kryesuese në ndeshjen e rradhës për kampionat, ndonëse do të luajë në transfertë. Në kampin shkodran ka optimizëm, përpos edhe faktit që do të ketë sërish mungesa në këtë përballje shumë të vështirë. Megjithatë trajneri Hysen Dedja në prononcimin e tij për …

Lexo me shume

KASHI: NË SHKODËR KA INTERES TË MADH PËR GJIMNASTIKËN

Sporti i gjimnastikës në Shkodër çdo ditë e më shumë po njeh rritje e këtë e tregon edhe numri i madh i sportistëve që janë të rregjistruar tek Akademia Vllaznia. Kohët e fundit ndërkohë, si rrjedhojë edhe e pandemisë, ka patur vështirësi si në stërvitje ashtu siç dhe janë anulluar disa aktivitete kombëtare. Pikërisht për këtë arsye, stafi i trajnerëve …

Lexo me shume

ELVIN BEQIRI NË “SPORT ARENA”: TANI VLLAZNIA RREZIKON

Deklarata e trajnerit Hysen Dedja se Vllaznia, pavarësisht barazimit me Bylisin nuk rrezikon rënien nga Superliga është komentuar nga dy ish- futbollistët e kësaj skuadre, Elvin Beqiri dhe Alsid Tafili. Të dy ata kanë qenë të ftuar mbrëmjen e së hënës në emisionin “Sport Arena” në TV Rozafa dhe në fakt kanë patur mendime të ndryshme në lidhje me këtë …

Lexo me shume

MOSHAT/ DY FITORE PËR EKIPET E AKADEMISË VLLAZNIA

Dy fitore për ekipet e Akademisë Vllaznia në ndeshjet e javës së 17-të të kampionatit, ato që kanë luajtur në Durrës ndaj ekipeve respektive të Shkëndisë. 19 vjeçarët kanë fituar 3-0 ndërsa 17 vjeçarët kuqeblu kanë triumfuar me rezultatin e thellë 6-2. Në ndeshjen e këtyre të fundit, në fakt gjërat nuk nisën mirë për ta. Ishin vendasit e kanë …

Lexo me shume

FUTBOLL FEMRA/ FITOJNË VLLAZNIA DHE “JUBAN DANJA”

Java e 12-të e kampionatit kombëtar të futbollit të femrave ka dhuruar një tjetër fitore të Vllaznisë. Ajo ka luajtur në Bilisht ndaj skuadrës vendase të cilën e ka mundur me rezultatin e thellë 12-0. Duhet thënë se 10 prej golave të kësaj ndeshje mbajnë firmën e sulmueses Megi Doçi, ndërsa dy të tjerët kanë për autore sulmuesen e talentuar …

Lexo me shume

VELEÇIKU MERR NJË FITORE ME SHUMË VLERË NË BURREL

Tre pikë me shumë vlerë ka marrë ekipi i Veleçikut në ndeshjen e rradhës për kampionat. Me to, tashmë skuadra e drejtuar nga trajneri Besnik Duli ka më shumë shanse për arritjen e objektivit. Gabimi i bërë javën e kaluar në “Reshit Rusi” ndaj Egnatias, shoqëruar me atë barazim 1-1, ka bërë që ndeshja e djeshme me Burrelin të merrte …

Lexo me shume

DEDJA: VLLAZNIA, OBJEKTIV VETËM FITOREN ME BYLISIN

Barazimi në mesjavë ndaj Teutës, ka lënë një shije të keqe tek Vllaznia megjithatë skuadra dhe stafi teknik e kanë analizuar atë dhe kanë nxjerrë mësimet e duhura nga gabimet e konstatuara. Një gjë të tillë e ka bërë të ditur edhe trajneri Dedja në prononcimin e tij për mediat. I pyetur ndërkohë për sfidën e rradhës, atë për kampionat …

Lexo me shume