Thursday , 23 February 2023

SPORT

SULMUESI GURI RIGJEN VETEN TEK SHKËNDIA E TETOVËS

Sulmuesi shkodran Sindrit Guri duket se ka gjetur vetveten tek ekipi I Shkëndisë së Tetovës në kampionatin maqedonas të futbollit. Ai jo vetëm luan gjithnjë titullar me këtë skuadër, por është shndërruar edhe në një nga protagonistët kryesorë të saj me lojën dhe golat që shënon. Edhe në ndeshjen e rradhës për kampionat, atë të luajtur ditën e djeshme ndaj …

Lexo me shume

MILOTI: NDAJ PARTIZANIT LUAJMË “FINALEN” E PARË

Vllaznia do të luajë pasditen e së shtunës sfidën ndaj Partizanit, e vlefshme për javën e 30-të të Kategorisë Superiore. Të kuqtë ndodhen vetëm një pikë më lart në renditje dhe si rrjedhojë, nesër është mundësia më e mirë që skuadra shkodrane t’i kalojë ata në renditje. Duke folur para gazetarëve në këtë pragndeshje, zëvendëstrajneri Auron Miloti është shprehur se …

Lexo me shume

KLUBI VLLAZNIA BILETA TË LIRA PËR PARTIZANIN

Vllaznia do të luajë të shtunën në “Loro Boriçi” një tjetër ndeshje shumë të rëndësishme për fatet e saj në kampionat. Ajo do të presë në fushën e saj ekipin e Partizanit, një rival direkt në luftën për një vend në Kupat e Europës. Kjo ndeshje po vlerësohet maksimalisht në kampin kuqeblu. Futbollistë e trajnerë janë duke e përgatitur në …

Lexo me shume

VLLAZNIA E DETYRUAR TË FITOJË NDAJ PARTIZANIT

Vllaznia do të rikthehet të luajë sërish ndaj Partizanit, por këtë herë në ndeshjen e vlefshme për Kategorinë Superiore. Skuadra shkodrane gjithsesi do të kërkojë përsëri suksesin, ashtu siç bëri javën e kaluar në ndeshjen gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Bilanci i saj me të kuqtë duhet thënë se është shumë pozitiv këto dy vitet e fundit. Vllaznia ka plot …

Lexo me shume

FUTBOLLISTET AFGANE I RIKTHEHEN SPORTIT

Refugjatet afgane futbolliste do te kenë mundësi që ta vazhdojnë endërren e tyre edhe në Shqipëri. Diçka e tillë u është mundësuar falë bashkëpunimit të Federatës Shqiptarë të Fubollit dhe asaj të Afganistanit. Sportisteve Afganë të strehuara në Shëngjin u është ofruar e gjitha infrastruktura dhe logjistika e nevojshme, për të ndjekur futbollin, të cilin e ndërperene pas pushtimit të …

Lexo me shume

XHAFERI: TASHMË DUAM TROFEUN E KUPËS

Kualifikimi në finale të Kupës së Shqipërisë e ka lehtësuar jo pak presidentin e Vllaznisë Alban Xhaferi. Gjendja që po kalonte skuadra në javët e fundit e kishte stresuar jo pak, por fitorja ndaj Partizanit përmes gjuajtjes së 11-metërshave e ka lumturuar. Edhe në prononcimin e tij për mediat, numri 1 i klubit shkodran është shprehur i kënaqur dhe ka …

Lexo me shume

VLLAZNIA UL ÇMIMET E BILETAVE PËR SFIDEN ME PARTIZANIN

Vllaznia do të luajë ditën e mërkurë ndeshjen tek e cila ndoshta janë të varura fatet e sezonit të saj. Ajo do të përballet në Shkodër me Partizanin, në sfidën e kthimit të turit gjysmëfinal të Kupës së Shqipërisë, sfidë kjo që do të luhet në orën 17.45 në stadiumin “Loro Boriçi”. Siç dihet, përballja e para dy javëve në …

Lexo me shume

BOKS/ SHQIPËRIA DHE GELIAN RAJKU FITUESIT E MEMORIALIT

Kombëtarja shqiptare është nderuar me kupën e ekipit më të mirë të edicionit të 18-të të Memorialit Ndërkombëtar të boksit “Vllaznia 2022” që u zhvillua për dy ditë me rradhë në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” të Shkodrës. Një sukses ky që ka ardhur falë suksesit të dy boksierëve të ekipit të Vllaznisë, Arjon Kajoshi e Geljan Rajku që janë …

Lexo me shume

SHKODRA MIRËPRET KAMPIONATET E UNIVERSITETEVE

Universiteti “Luigj Gurakuqi” në kuadrin e festimeve të 65 vjetorit të krijimit të tij, ka marrë përsipër organizimin e një aktiviteti shumë të bukur sportiv. Bëhet fjalë për kampionatet në sportet e basketbollit, volejbollit dhe minifutbollit, në të cilin marrin pjesë ekipet e 6 Universiteteve të Shqipërisë. Ky kampionat organizohet në bashkëpunim edhe me Federatën Shqiptare të Sportit Universitar. Paraditen …

Lexo me shume

VLLAZNIA “E DËNUAR” PËR TË FITUAR NDAJ LAÇIT

Humbja e së hënës ndaj Kastriotit ka krijuar një klimë aspak pozitive në kampin shkodran e për më tepër rreth tij. Tifozët e Vllaznisë janë shumë të pakënaqur me rezultatet e fundit të skuadrës së tyre të zemrës e për këtë arsye, nuk kanë munguar edhe kritikat e shumta në adresë të futbollistëve, stafit teknik dhe drejtuesve të klubit. Por …

Lexo me shume