Friday , 3 December 2021

SPORT

FSHF VENDOS QË KAMPIONATET TË VIJOJNË, POR PA TIFOZË

Pavarësisht situatës së krijuar në vend për shkak të koronavirusit, futbolli do t’i vijojë normalisht kampionatet kombëtare për të gjitha kategoritë. Kështu është vendosur nga Komiteti i Emergjencës në Federatën Shqiptare të Futbollit i cili pas mbledhjes së jashtëzakonshme të zhvilluar ditën e djeshme dhe komunikimeve zyrtare me Këshillin e Ministrave, ka vendosur të njoftojë klubet se aktiviteti futbollistik në …

Lexo me shume

BELISHA: VLLAZNIA TA VLERËSOJË MAKSIMALISHT FLAMURTARIN

Fitorja ndaj Partizanit ka gëzuar të gjithë shkodranët, por në fakt Vllaznia ende nuk ka siguruar asgjë sepse vazhdon të mbetet në vendin e tetë të renditjes. Për Amarildo Belishën, skuadra duhet t’i marrë seriozisht të gjitha ndeshjet e mbetura deri në fund të kampionatit, duke filluar që nga ajo e rradhës me Flamurtarin.Një deklaratë të tillë, ish- mesfushori i …

Lexo me shume

VLLAZNIA FITON 1 – 0 NDAJ PARTIZANIT. VENDOS GOLI I LIKËS

Pas 5 vjetësh, Vllaznia rikthehet të mundë Partizanin në një ndeshje kampionati në Shkodër duke marrë kësisoj një trepikësh me shumë vlerë që do ta ndihmojë atë jo pak për ndeshjet e ardhshme. Ndeshja është luajtur pa tifozë në shkallët e stadiumit “Loro Boriçi” për shkak të vendimit të marrë nga Federata Shqiptare e Futbollit si rrjedhojë e situatës së …

Lexo me shume

BASKETBOLL FEMRA/ VLLAZNIA I MERR VENDIN E TRETË TIRANËS

Vllaznia në basketboll për femra ka arritur të marrë një fitore shumë të rëndësishme në ndeshjen e rradhës për kampionat, atë të luajtur pasditen e së shtunës në “Qazim Dervishi” ndaj Tiranës. Vajzat shkodrane kanë zhvilluar një ndeshje shumë të mirë duke e kontrolluar lojën nga fillimi e deri ne fund teksa kanë triumfuar me rezultatin 76-63. Vetëm perioda e …

Lexo me shume

VLLAZNIA MUND TIRANËN ME NJË FESTË TË MADHE NË “QAZIM DERVISHI”

Mbrëmja e së shtunës do të mbahet mend gjatë nga tifozët shkodranë. Ata kishin mbushur shkallët e pallatit të sportit “Qazim Dervishi” për të mbështetur Vllazninë në ndeshjen ndaj Tiranës, por edhe për të nderuar një nga emrat e mëdhenj të basketbollit shkodran, Bledar Gjeçajn në festën e tij. Gjithçka ka qenë e përkryer në një ndeshje ku nuk kanë …

Lexo me shume

JONUZ: VLLAZNIA NDRYSHE KËTË HERË, DO E MUNDIM PARTIZANIN

Vllaznia do të luajë të hënën pasdite në stadiumin “Loro Boriçi” ndeshjen e rradhës për kampionat dhe këtë herë ajo do të mundohet të korigjojë gabimet e bëra në ndeshjet e kaluara në Shkodër dhe do të kërkojë patjetër fitoren ndaj Partizanit. Kështu ka deklaruar në konferencën e shtypit të kësaj pragndeshje trajneri i ekipit shkodran Mirsad Jonuz.Përkthimi: “E dimë …

Lexo me shume

ABSURDE/ SHTYHET SËRISH KAMPIONATI I FUTBOLLIT TË FEMRAVE

Këtë fundjavë duhej të ishin zhvilluar ndeshjet e javës së parë të kampionatit kombëtar të futbollit të femrave, por në fakt nuk ka ndodhur kështu. Ekipet ishin bërë gati për startin e takimeve të para zyrtare për këtë vit, por ditën e enjte janë njoftuar nga personat përgjegjës të Sektorit të Garave në Federatën Shqiptare të Futbollit që ndeshjet do …

Lexo me shume

VLLAZNIA GATI PËR PARTIZANIN, LËVIZJE NË FORMACION

Vllaznia ka zhvilluar paraditen e së shtunës seancën e rradhës stërvitore në pragndeshjen me Partizanin. Kjo seancë është zhvilluar në fushën sportive “Reshit Rusi” dhe duhet thënë se pjesmarrja nuk ka qenë e plotë. Siç dihet, dy prej futbollistëve janë të dëmtuar e pikërisht Ramadani e Hristov të cilët po zhvillojnë terapi ndërkohë që kanë munguar edhe pesë lojtarë të …

Lexo me shume

BASKETBOLL/ TË SHTUNËN “KLASIKJA” VLLAZNIA – TIRANA

Kampionati kombëtar i basketbollit për meshkuj do të dhurojë këtë fundjavë sfidën shumë të rëndësishme në mes Vllaznisë dhe Tiranës, e cila do të luhet të shtunën në orën 18.30 në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”. Në prag të këtij takimi kanë dalë para gazetarëve presidenti Alban Xhaferi dhe kapiteni Robert Shestani. Numri 1 i basketbollit shkodran në prononcimin e …

Lexo me shume

VLLAZNIA ME TRE MUNGESA TË HËNËN NDAJ PARTIZANIT

Pas barazimit ndaj Kukësit, Vllaznia ka nisur menjëherë përgatitjet për sfidën e rradhës, atë që do të luajë të hënën në orën 18.00 në stadiumin “Loro Boriçi”. Një ballafaqim shumë i vështirë, megjithatë shkodranët do të kërkojnë fitoren sepse vetëm kështu mund të shpresojmë për t’iu larguar vendit të tetë të renditjes. Kuqeblutë në dy ditët e fundit kanë nisur …

Lexo me shume