Friday , 3 December 2021

SPORT

TRAJNERI JONUZ: HEBAJ E FILI JANË NË LISTËN E VLLAZNISË

Mevlan Adili është përforcimi i parë i Vllaznisë në merkaton e janarit, por përveç tij priten edhe tre lojtarë të tjerë. Bëhet fjalë për një mesfushor- qendre dhe dy sulmues. Për këta të fundit, në media ditët e fundit kanë qarkulluar emrat e Rubin Hebajt dhe Realdo Filit dhe në fakt edhe vetë trajneri Mirsad Jonuz e ka pohuar se …

Lexo me shume

VLLAZNIA FIRMOS ME SHQIPTARO- MAQEDONASIN ADILI

Njëra nga kërkesat e trajnerit Mirsad Jonuz për merkaton, është bërë realitet, pikërisht ajo për një qendërmbrojtës cilësor. Bëhet fjalë për shqiptaro- maqedonasin Mevlan Adilin i cili ka mbërritur paraditen e së hënës në Shkodër teksa ka gjetur edhe akordin me administratorin Suad Lici dhe më pas ka hedhur firmë në kontratë. Nga ajo çfarë ka bërë të ditur vetë …

Lexo me shume

VLLAZNIA TË DIELËN “NËN URDHËRAT” E TRAJNERIT JONUZ

Pas disa ditëve pushim dhe të tjera me stërvitje individuale, nga e diela ekipi i Vllaznisë do të grumbullohet i gjithi dhe do të vijojë me procesin e zakonshëm stërvitor për t’u bërë gati për startin e gjysmës së dytë të sezonit. Në orën 14.00 në fushën sportive të Golemit, do të zbresë trajneri Mirsad Jonuz bashkë me ndihmësit e …

Lexo me shume

“I DASHURUAR” ME VLLAZNINË, POR PA NJË EKIP!

Ky është Sherif Fregjaj, 26-vjeçari shkodran që të gjithë e thërrasin “Sheri Snajperi”. Kjo për shkak se ai ka pasion sportin e qitjes dhe që në moshën 9-vjeçare merret me këtë sport, duke fituar disa trofe dhe medalje në shtetin grek, atje ku ka jetuar për disa kohë.Ai ka një apel për kryebashkiaken Ademi, pasi Vllaznia nuk ka nje ekip …

Lexo me shume

VLLAZNIA NË STËRVITJE QË PREJ DATËS 2 JANAR

Ndonëse ende ka aromë feste kudo nëpër Shqipëri dhe natyrisht edhe në Shkodër, futbollistët e Vllaznisë nuk kanë humbur më shumë kohë dhe kanë vendosur të zbresin në fushën e stërvitjes. Që prej datës 2 janar, lojtarët shkodrane kane zbritur ne fushen sportive te Golemit, aty ku i zhvillojne zakonisht seancat stervitore dhe nen drejtimin e zevendestrajnerit Safet Osja kane …

Lexo me shume

HEBAJ DREJT RIKTHIMIT NË SHQIPËRI, POR JO TEK VLLAZNIA

Tifozët shkodranë kanë ditë që shpresojnë për një rikthim të sulmuesit Rubin Hebaj tek Vllaznia por në fakt nga drejtuesit mësohet të mos ketë patur kontakte direkte me lojtarin. Në këtë aspekt, gjërat duket se mben enigëm mbi mundësinë e veshjes kuqeblu të këtij lojtari. Në fakt, vetë sulmuesi ka shprehur dëshirën që të vijojë karrierën e tij sërish jashtë …

Lexo me shume

VLLAZNIA “BËHET ME LEKË”. KËSHILLI BASHKIAK I MIRATON FONDET

Miratimi I buxhetit të Bashkisë Shkodër nga ana e Këshillit Bashkiak në mbledhjen e tij të ditës së hënë, padyshim që është një lajm I mirë edhe për sportin shkodran që ka pjesën e tij në këtë buxhet. Siç është bërë e ditur, institucioni I pushtetit lokal ka planifikuar që për klubin e futbollit Vllaznia të shkojnë 440 milionë lekë …

Lexo me shume

BESËLIDHJA, ME SYTË NGA MERKATOJA, SYNON 3 – 4 PËRFORCIME

Ndonëse janë ditët e fundit të vitit, tek Besëlidhja vijon puna për merkaton. Drejtuesit e klubit kanë nisur madje edhe lëvizjet e para duke menduar pikësëpari për largimet nga skuadra. Deri më tani janë larguar tre lojtarë dhe pikërisht portieri shkodran Samet Bajri dhe po ashtu edhe dy prej futbollistëve afrikanë që kanë qenë pjesë e saj. Këta dy të …

Lexo me shume

FUTBOLLISTËT E VLLAZNISË DHURATA NË SHTËPINË E TË MOSHUARVE

Festat e fundvitit janë momentet më të bukura për çdo familje, por ka edhe nga ata që nuk i kalojnë bashkë ato. Të tillë janë edhe pjestarët e shtëpisë së të moshuarve në Shkodër, por paraditen e sotme ata janë parë të jenë shumë të ngrohtë dhe kjo pikërisht nga vizita që u kanë bërë atyre një grup i futbollistëve …

Lexo me shume

BASKETBOLLISTËT E RINJ TË VLLAZNISË, 5 NDESHJE – 5 FITORE

Pesë ndeshje, pesë fitore, kjo është ecuria e shkëlqyer e ekipit të basketbollit të të rinjve të Vllaznisë. Një ecuri që padyshim e bën atë pretendentin kryesor për fitimin e titullit kampion. Sivjet duket se gjërat po shkojnë mirë për këtë ekip që po tregon një formë shumë të mirë. Padyshim që kjo është meritë e të gjithë lojtarëve dhe …

Lexo me shume