Thursday , 23 February 2023

shtja Riformato, Prokuroria shtyn hetimet, n pritje t provave m t forta nga Italia

Prokuroria e Tirans ka krkuar edhe disa muaj koh pr t prfunduar hetimet pr aviatorin Italian, Giorgo Riformato , i akuzuar pr trafik droge.

Sipas akuzs shkak pr kt shtyerje sht br dokumentacioni i plot dhe zyrtar q autoritet italiane duhet t sjellin n Shqipri pr Riformaton i cili rezulton t ket precedent penal edhe n vendin e tij.

I fundit i vn n pranga ishte paketuesi i drogs s bllokuar n 10 Maj pran plazhit t Divjaks.

Bhet fjal pr 460 kg marijuan e cila ishte gati pr tu trafikaur. Ky rast oi Prokurorin n hetime edhe t tentativave t tjera pr trafikimin e drogave nga Shqipria me avion n drejtim t Italis dhe vendeve t tjera t BE-s.

Lexoni dhe kete

PROGRAMI I BONUSIT TË RIJETËSIMIT NË SHKODËR

Shkodra ishte ndalesa e radhës e ministres së kulturës, Elva Margariti, për të folur për …