Thursday , 23 February 2023

CUNGU: FLUKS I LART TURISTSH N BREGDETIN E ULQINIT

Kryetari i komuns s Ulqinit Nazif Cungu, deklaroi nga qyteti i Shkodrs se bregdeti i qytetit q ai prfaqson ka arritur kulminacionin e fluksit t turistve, ndrsa sipas tij prgatitjet pr kt sezon kan qen n nivele t larta.

Kto deklarata t kryekomunarit Cungu erdhn gjat pjesmarrjes s tij 4 ditore n Shkodr, ku u mbajt seminari i XII mbarkombtar Pr msimin plotsues t gjuhs shqipe n diaspor.

Bregdeti i Ulqinit sht nj ndr destinacionet e rndsishme t shqiptarve, kryesisht atyre q jetojn jasht kufijve.

Lexoni dhe kete

NË MAL TË ZI “KRISJE” BRENDA SHUMICES

Është konstituar parlamenti i ri i Malit të Zi ku për herë të parë Millo …