Thursday , 23 February 2023

DAJÇ, Proteste me date 28 shkurt ora 10:00

Te zhgenjyer jo vetem nga premtimet boshe por edhe reagimet e diteve te fundit. Asgje deri me tani nuk I ka thyer banoret e dajçit per tu ulur ne bisedime. Ata jane te vendosur drejt protestave kunder qeverise.Kerkoje shlyerje te debive, demshperblim te tokave te permbytura ne vitin 2010.Nje dite me pare prefekti Radovani gjate nje pronocimi per mediat tha se jane rreth 2 mije banore qe jane identifikuar per te lidhur kontrate me OSHEE. Duket se as kjo nuk I ka kenaqur banoret e Dajçit. Ata lajmerojne se tek Harku I Berdices do te bllokojne rrugen te shtunen me daten 28 ne oren 10

Lexoni dhe kete

PROGRAMI I BONUSIT TĂ‹ RIJETĂ‹SIMIT NĂ‹ SHKODĂ‹R

Shkodra ishte ndalesa e radhĂ«s e ministres sĂ« kulturĂ«s, Elva Margariti, pĂ«r tĂ« folur pĂ«r …