Thursday , 23 February 2023

DENONCIM PĖR SHITBLERJEN E VOTĖS NĖ BASHKINĖ VAU DEJĖS SHTABI ELEKTORAL I KANDIDATIT TĖ PD PĖR BASHKINĖ VAU DEJĖS, ZEF HILA

Nėpėrmjet kėsaj deklarate pėr shtyp, denoncojmė publikisht fenomenin e shėmtuar, tė padenjė dhe kriminal tė shitblerjes sė votės, nė Bashkinė e Vau Dejės nga Tom Doshi.
Kėto ditė, Tom Doshi ka aktivizuar arsenalin e Tij kriminal tė Qarkut tė Shkodrės, elemtent me precedent penal, banditė qė lėvizin nėpėr zonė tė armatosur, ditėn dhe natėn, me makina pa targa dhe me xhama tė zinjė, duke ju bėrė presion votuesve dhe duke ofruar 10 000 lekė tė reja e mė shumė nė kėmbim tė votės.
Tom Doshi ka moton e Tij: “Vota pėr Tom Doshin”, pėr tė shpėtuar lėkurėn e Tij nga drejtėsia dhe pėr t’i bėrė presion tė pistė politikės” siē ai ka deklaruar se “Do ti tundė themelet kėsaj mazhorance”. Tom Doshi, pėrball humbjes ka vetėm njė qėllim, tė ngulė njė gozhdė tė ndryshkur dhe me pasoja pėr nesėr nė murin e Tij tė kalbur.
Tom Doshi ėshtė figura mė e urryer e kėsaj zone. Ai shfaqet njė herė nė 4 vite nė zonė dhe forca e Tij, janė parat e pista dhe paratė e krimit.
Kush ėshtė Tom Doshi, e kanė thėnė hapur dhe qartė ndėrkombėtarėt, e ka thėnė Ambasada Amerikane, e ka thėnė, Ish kryeministri Berisha, e ka thėnė edhe Kryeministri i Tij Edi Rama, e ka thėnė Kryetari i Kuvendit, e ka thėnė ILDKP-ja, pėr fshehje tė 23 milion Dollarė, por e ka thėnė edhe Prokuroria dhe shumė shpejt do ta thotė edhe Gjykata.
Tom Doshi ėshtė njė person, pa imunitet, ėshtė njė person me precedent penal, i akuzuar pėr disa vepra penale dhe pėr kallėzim tė rremė.
Tom Doshi njeh vetėm gjuhėn e krimit dhe tė mashtrimit ordiner. Tom Doshi ėshtė njė manipulues dhe njė mashtrues ordiner dhe i paskrupullt, ai po mban rreth vetes dhe kėto ditė ka aktivizuar tė gjithė elementin kriminal, por edhe shumė tė mashtruar, nėpėrmjet stimulimit tė Tyre me para tė pista, me para krimi, me para tė padeklaruara.
Ju bėjmė thirrje banorėve dhe votuesve tė Bashkisė Vau Dejės! Mos u bėni viktima tė kėtij personi me rrezikshmėri shoqėrore dhe tė kėsaj dukurie, me pasoja katastrofike, mos u bėni viktima tė kėtij gabimi fatal, me pasoja shkatėrrimtare, pėr fatet Tuaja dhe pėr prespektivat e zhvillimit tė kėsaj zone.
Ju bėjmė thirrje votuesve tė Bashkisė Vau Dejės! Mos e shisni votėn Tuaj, Tom Doshi po kėrkon me ēdo ēmim, pėr tė blerė votėn Tuaj, pėr tė shpėtuar lėkurėn e vet, Tom Doshi nuk Ju respekton, ai vetėm Ju gėnjen, ai vetėm ju pėrbuz, ai vetėm ju urren siē dinė ta bėjė vetėm ai. Tom Doshi njihet si simbol i shitblerjes sė votės, Ai do mbahet mend gjatė si person pa moral, pa dinjitet dhe pa integritet.
Tom Doshin, do tė mbahet mend edhe si njė dėshtak nė politikėn shqiptare, por nė mėnyrė tė veēantė, pėr humbjet rradhazi dhe tė turpshme qė ka pėsuar nė kėtė zonė, pėrballė kandidatit tonė zotit Zef Hila nga viti 2007 e deri mė sot.

Ju bėjmė thirrje tė gjithė votuesve tė Bashkisė sė Re, Vau Dejės, qė tė mos bien pre e presioneve tė Tom Doshit, tė kėtij matrapazi, tė kėtij pazarxhiu, me njė tė kaluar dhe tė sotme kriminale, qė Bashkinė e kėrkon si Ēiflik, pėr vete dhe strehė pėr njė grumbull inatēorėsh, bukėshkalėsh dhe besėprerės, por me 21 Qershor tė votojmė qė ta heqim qafe njėherė e mirė kėtė person qe di tė bėjė vetėm tutorin e blerjes sė votave. Tė heqim qafe me votė tė lirė dhe tė pastėr edhe sekserėt e Tij, tė vjetėr dhe tė rinjė, qė janė bėrė pjesė e krimit tė Tij elektoral. Tė heqim qafe me votė tė lirė njė herė e mirė edhe bandėn e Tij kriminale, qė kėrkon tė poshtrojė njerėzit e ndershėm, tė varfėrit dhe ata pa pėrkrahje.

Lexoni dhe kete

STARTOJNE KAMPIONATET PRANVERORE NE SHKODER

KĆ«tĆ« tĆ« mĆ«rkure kanĆ« startuar lojĆ«rat e kampionateve pranverore. LojĆ«ra qĆ« organizohen falĆ« bashkĆ«punimit tĆ« …