Thursday , 23 February 2023

DISIPLINA PEZULLON ME DY NDESHJE TRAJNERIN CUNGU

Pezullohet me dy ndeshje trajneri I Vllaznis Armando Cungu. Vendimi sht marr pasditen e s marts nga Komisioni I Disiplins pran Federats Shqiptare t Futbollit pikrisht pr reagimin e ashpr t ktij trajneri ndaj gjyqtarve t ndeshjes me Partizanin. Po ashtu, ky komision ka marr edhe nj vendim tjetr kundr klubit shkodran, gjobitjen e tij me 500 mij lek t vjetra pr sjelljen jokorrekte t tifozve po n kt ndeshje. Kto jan vendimet e marra ditn e djeshme dhe sigurisht q zbatimi I tyre do t zbatohet q nga dita e sotme.

Kshtu q trajneri Cungu do t mungoj n takimin e kups me Sknderbeun n Kor si dhe t dieln n Vlor ndaj Flamurtarit n ndeshjen e kampionatit. Natyrisht q numri 1 I pankins shkodrane ka qen tepr I revoltuar me veprimet e gjyqtarve t ndeshjes ndaj Partizanit.

Reagimi I tij ka patur kulmin n fundin e pjess s par, pikrisht pas momentit t diskutueshm t mosdhnies s nj 11-metrshi n favor t Vllaznis pas pengimit n zon t Vrapit dhe po ashtu edhe pas goditjes s Krymit nga njri prej lojtarve kundrshtar. Pavarsisht ktyre veprimeve, gjyqtari kryesor Kridens Meta nuk dha karton t kuq dhe kjo ka irrituar Cungun q nuk ka mundur t qndroj pasiv. Por prve largimit nga fusha n fillim t pjess s dyt ndaj Partizanit, atij do tI duhet t mungoj n pankin dhe n dy takimet e rradhs dhe pr kt arsye, skuadra do t drejtohet nga ndihmsit e tij, Maxhar dhe Dani.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA NË BASKETBOLL RIKTHEHET TEK HUMBJA

Pas fitores ndaj Tiranes, Vllaznia ne basketboll per meshkuj eshte rikthyer tek humbjet. Pavaresisht perpjekjeve, …