Thursday , 23 February 2023

EDI RAMA KOMENTON SËRISH SITUATËN NË PD

Kryeministri Edi Rama nuk sheh asnjë nga palët e konfliktit në PD të denjë për të bashkëpunuar.

I pyetur nga mediat, Rama tha se askush prej palëve nuk ka legjitimitet vec e vec dhe është një kacafytje që po ra njëri bie edhe tjetri.

Sipas Ramës, nuk ishte e nevojshme të fortifikohej PD, mund të thirrej policia dhe ta mbronte godinën.

Deklaratat, Rama i bëri pas mbledhjes së kryesisë së PS, ku tha se do ketë ripërtëritje në parti me të rinjtë.

Lexoni dhe kete

PD DHE PL FIRMOSIN MARRËVESHJEN PËR ZGJEDHJET E 14 MAJIT

Ashtu siç u lajmërua një ditë më parë, këtë të enjte është zyrtarizuar marrëveshja mes …