Thursday , 23 February 2023

EDITH HARXHI, TAKIME ME DEMOKRATËT E SHKODRËS DHE MALËSISË SË MADHE

Kandidatja për kreun e Partisë Demokratike, Edith Harxhi, ka zhvillur një takim me demokratët e Shkodrës.

Ajo tha se ka vendosur të futet në këtë garë për 2 arsye kryesore, ku sipas saj pa një reformë të thellë, PD nuk mund të fitojë.

Ndërkohë, më herët ajo zhvilloi edhe një takim me demokratët në Malësi e të Madhe, ku theksoi se partia duhet ti kthehet frymës anti-komuniste.

Votimet për kreun e ri të Partisë Demokratike do të mbahen këtë të dielë dhe në garë janë 4 kandidatë.

Lexoni dhe kete

PD DHE PL FIRMOSIN MARRËVESHJEN PËR ZGJEDHJET E 14 MAJIT

Ashtu siç u lajmërua një ditë më parë, këtë të enjte është zyrtarizuar marrëveshja mes …