Thursday , 23 February 2023

Eksploziv efektivit te burgut!

Nj sasi eksplozivi e vendosur n katin e 4 t nj apartamenti ne lagjen beselidhja te lezhes ka shprthyer mengjesin e te martes, por fatimrsisht nuk ka patur t lnduar por vetm dme materiale.Ngjarja eshte regjistruar rreth ors 4:00, ndrsa objekt i sulmit ka qen Paulin Deda efektiv i burgut t Shn Kollit n Lezh. Lnda plasese ishte vendosur n pjesn e poshtme t ders s shtpis, ndrsa n momentin e shprthimit 4 pjestart e familjs Deda kan qen n gjum.

Ngjarja ka shkaktuar panik tek banort e pallatit t cilt kan sinjalizuar menjher policin. Efektivi i burut t Shn Kollit Paulin Deda i cili ishte edhe objekt i sulmit e lidh ngjarjen me detyrn e tije, ndersa ka deklaruar se edhe me pare ka patur krcnime, por q asnj her nuk ishin marr seriozisht ato.

Policia po heton ne pisten e kercenimit ndaj efektivit te burgut te shenkollit, por ende nuk ka identifikuar asnje te dyshuar per ngjarjen.Uniformat blu t Lezhs kan krkuar ndihmn e esperteve t xhenjos pr t prcaktuar sasin dhe llojin e eksplozivit.Nga t dhnat e para sht br e ditur se autort e ksaj ngjarje nuk kan qen profesionist pasi kan ln shum gjurm, gje e cila sipas tyre do te ndihmoje ne identifikimin e autoreve te mundshem. Gjithashtu sht br e ditur se grupi hetimor do t marr ne hetim edhe tabulatet telefonike t gardianit pr t verifikuar telefonatat anonime qe jane bere ne drejtim te tij.

Lexoni dhe kete

VIJON OPERACIONI POLICOR “FIJET”

Policia e Shtetit vijon me fazën e dytë të planit operacional policor të koduar “Fijet”. …