Thursday , 23 February 2023

ERA E FORTE PERMBYS KAMIONIN NE UREN E MILOTIT

Një mjet i tonazhit të rëndë është përmbysur nga era e fortë në superstradën Lezhë-Laç. Ngjarja ndodhi mesditen e së martës mbi uren e Milotit, por fatmiresisht drehtuesi i mjetit me targa të Kosovës dhe pasagjeri nuk moren lëndime.

Rrëzimi i kamioni bllokoi qarkullimin në njërin krah të superstrades, duke sjellë trafik të rënduar i cili zgjati për më shumë se 3 orë.

Për orientimin dhe normalizimin e lëvizjes së mjeteve u vendosen efektivet e policisë rrugore, derisa autoritet bënë të mundur largimin e kamionit nga rruga.

Prej mbrëmjes të së hënës rajoni i Lezhës është përfshire nga era e fortë, ndaj dhe policia rrugore ju apelon drejtuesve të mjeteve që të bëjnë kujdes në lëvizje.

Lexoni dhe kete

PROGRAMI I BONUSIT TË RIJETËSIMIT NË SHKODËR

Shkodra ishte ndalesa e radhës e ministres së kulturës, Elva Margariti, për të folur për …