Thursday , 23 February 2023

ESAT MALA ZYRTARISHT I VLLAZNISË

Pas më shumë se 21 vitesh, Vllaznia kërkon të rikthejë në Shkodër titullin kampion. Kuqeblutë mbeten një nga ekipet më aktive në tregun e transferimeve. Mirel Josa do të ketë në dispozicion në këtë fillim sezoni Esat Malën, ish futbollistin e Partizanit.

Prej pak ditësh, Mala është bashkuar me ekipin, por vetëm këtë të shtunë është bërë zyrtare. Klubi shkodran ka njoftuar se Esat Mala ka firmosur një kontratë 2-vjeçare.

23-vjeçari, kartonin e të cilit e zotëronte Giresunspor, u la i lirë nga klubi turk ku kaloi vetëm pak muaj pasi sezonin e kaluar u huazua te Partizani. Në 35 ndeshje me skuadrën e kuqe ai shënoi 2 gola, ndërsa me Partizanin fitoi titullin në vitin 2020.

Drejtuesit e klubit i kanë plotësuar dëshirën e radhës trajnerit Josa, një lojtar me shumë eksperiencë dhe cilësi. Josa mbetet tashmë në pritje të një sulmuesi për të mbyllur këtë merkato vere.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA NË BASKETBOLL RIKTHEHET TEK HUMBJA

Pas fitores ndaj Tiranes, Vllaznia ne basketboll per meshkuj eshte rikthyer tek humbjet. Pavaresisht perpjekjeve, …