Thursday , 23 February 2023

FESTIVALI MBARËKOMBËTAR I KËNGËS PËR FËMIJË

Starton mbrëmjen e kësaj të premte Festivali Mbarëkombëtar i Këngës për Fëmijë, teksa ky vit do të jetë i veçantë duke qenë se është jubileu i 60-të i tij.

Organizatorët e festivalit zbulojnë disa prej risive, që pritet të ketë gjatë 3 netëve të zhvillimit në sheshin kryesor në pedonalen e qytetit…

Producentja ekzekutive e festivalit, Manjola Lloja, tregon se puna për edicionin e 60-të të tij ka nisur një vit përpara kur profesor Kujtim Alija ishte ende gjallë…

Ky festival do të ketë 60 këngë në konkurim, ndërsa në natën e tretë do të ndahen dy çmime që janë çmimi i parë dhe çmimi Kujtim Alija.

Lexoni dhe kete

“LAND AND SAND ART FESTIVAL” NË VELIPOJË

“Land and sand Art Festival” është festivali i parë i skulpturave të artit në rërë. …