Thursday , 23 February 2023

FLUKS VIZITASH NË URGJENCËN E SPITALIT TË SHKODRËS

Urgjenca e spitalit rajonal të Shkodrës përballet në këto ditë të para të vitit të ri me numër të lartë të vizitave.

Mjekja e urgjencës, Ervisa Abdyli, thotë se brenda 12 orëve kryhen 100 vizita, teksa janë shtuar gjendjet virale. Ajo thekson se në këto ditë të para të vitit 2022 ka pasur shumë raste të djegieve me fishekzjarre.

Duke iu referuar situatës së Covid-19, ajo i bën apel qytetarëve që të kenë kujdes në grumbullimet dhe të marrin masa…

Lexoni dhe kete

PROGRAMI I BONUSIT TË RIJETËSIMIT NË SHKODËR

Shkodra ishte ndalesa e radhës e ministres së kulturës, Elva Margariti, për të folur për …