Saturday , 4 February 2023

GARA PËR KREUN E FRPD

Alesia Balliu, Arnold Kariqi, Artion Bajramaj, Barbara Doda, Besart Xhaferi dhe Mariglen Doçi, 6 kandidatët për kreun e FRPD kanë prezantuar në Shkodër platformat e tyre.

Në fjalët e tyre, ato vendosen theksin te largimi i të rinjve dhe kërkuan ringritjen e FRPD dhe Partisë Demokratike. Nuk munguan as akuzat ndaj qeverisë…

Fushata zgjedhore është hapur nga data 1 gusht dhe do të zgjasë deri me 30 shtator. Ndërkohë, dita e zgjedhjeve do të jetë me 1 tetor 2022.

Lexoni dhe kete

META: RAMA KA 10 VJET QË QEVERIS. NUK ËSHTË I PAAFTË, POR I PACIPË

Ish presidenti Ilir Meta mblodhi këtë të mërkurë Komitetin Organizativ të Partisë së Lirisë, teksa …