GATI TË NIS NË SHKODËR VAKSINIMI +60 VJEÇ

Nga nesër nis vaksinimi masiv për moshën +60 vjeç në Shkodër, ku në fokus do jenë të sëmurët kronikë.

Një gjë e tillë u bë e ditur nga Arben Xhabija, kryevaksinator, pranë njësisë së kujdesit vendor Shkodër. Ai bëri me dije se qytetarët do të njoftohen përmes mjekut të familjes.

Njoftimi vjen pasi shumë qytetarë janë të paqartë rreth mënyrës së vaksinimit dhe vendit ku do kryhet.

Lexoni dhe kete

ISH PRESIDENTI NISHANI VIZITON MUZEUN “DEDË GJON LULI”

Me ftese te pasardhesve te heroit dhe atdhetarit te shquar Ded Gjon Lulit, komandit te …