Thursday , 23 February 2023

GJYKATA LE NE BURG KASTRATIN DHE BECIN

Akuza t ashpra kan hedhur familjart e ish drejtorit t ALUIZNIT n Shkoder Besnik Kastratit ndaj gjykats dhe prokuroris pas seancs n gjykatn e Shkodres ku Kastrati sht njohur me masn e arrestit t vendosur n munges ndaj tij. Sipas familjarve ky sistem po kthehet n diktatur.Ndrkoh gjykata ka ln n fuqi edhe vendimin pr ish prgjegjsin e sektorit t legalizimeve Rudi Beci duk e ln n burg. Pas kryerjes s seancave ka reaguar edhe avokati mbrojts Bujar Hoti I cili e ka cilsuar vendimin t ashpr dhe t paarsyeshme ndrsa ka theksuar se dy klientt e tij kan zbatuar vetm ligjin.Seancat n ngarkim t Kastratit dhe Becit jan zhvilluar me dyer t mbyllura dhe ndarazi nga njri tjetri. N prfundim t seancave t cilat kan zgjatur disa or, gjykatsja Ermira Deda ka vendosur masat “arrest me burg” pr ish drejtorin Besnik Kastrati dhe ish prgjegjsin e sektorit t legalizimeve Rudi Beci. Ndrkoh prpara gjykats s rrethit Shkoder kan qn dhjetra prkrahs t partis demokratike t cilt kan pritur vendimin e gjykats duke zhvilluar nj protest paqsore. Pr t evituar cdo lloj problemi policia e Shkodres ka vendosur nj kordon me efektiv n mes tyre dhe gjykats s shkalls s par ndrsa n gatishmri ka qn edhe nj grup I forcave t ndrhyrjes s shpejt. N mesin e protestuesve kan qn edhe deputet t opozits si dhe krert e PD- s n Shkoder.

Lexoni dhe kete

VIJON OPERACIONI POLICOR “FIJET”

Policia e Shtetit vijon me fazën e dytë të planit operacional policor të koduar “Fijet”. …