Friday , 17 September 2021

HAPET PIKA DOGANORE E GRABOMIT NË MALËSI TË MADHE

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka inaguruar këtë të marte pikën doganore të Grabomit në Malësi të Madhe që lidh vendin tonë me Malin e Zi.

Rama thotë se kjo është e dyta pikë doganore që bashkon Shqipërinë me Malin e Zi dhe nuk duhet ti ndajë.

Gjithashtu Rama ka ftuar Malin e Zi që pa humbur kohë të përfshihet në iniciativën ‘’Ballkani i Hapur’’.

Hapja e kësaj pike doganore do të lehtësojë komunikimin mes dy vendeve fqinje.

Lexoni dhe kete

LËKUNDJE TËRMETI NË VERI TË VENDIT

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë mesditën e kësaj të mërkurë në qytetin e Shkodrës. …