Saturday , 4 February 2023

HAPJA E NEGOCIATAVE, NGRIHET FLAMURI I BE PARA KRYEMINISTRISË

Në godinën e kryeministrisë është ngritur këtë të mërkurë flamuri i BE-së pas hapjes së negociatave me Bashkimin Europian. Në fjalën e tij, kryeministri Edi Rama thumboi opozitën, duke thënë se do kishte dashur që të ishte edhe ajo në ceremoni, por ndodhet në një hendek të madh…

Një mesazh e kishte edhe për përfaqësuesit e drejtësisë së re, duke u thënë se shpejtësia e anëtarësimit në BE varet nga puna e tyre…

Rama e pranoi se barra më e madhe e detyrimeve bie mbi qeverinë.

Lexoni dhe kete

PS SHKODËR MBAN DËGJESËN E RADHËS NË NJËSINË RRETHINA

Taulant Shahmani dhe Valbona Doniku kane qene kandidatet e radhes qe kane prezantuar platformat e …