Thursday , 23 February 2023

HYRJE-DALJET NË PIKËN KUFITARE TË MURIQANIT

Në pikën kufitare të Muriqanit, situata me udhëtarët paraqitet e qetë. Për ato pak persona që kanë hyrë në territorin e Republikës së Shqipërisë nuk u është kërkuar çertifikatë vaksinimi.

Siç pohojnë edhe vetë ato, nuk u është kërkuar asnjë test PCR. 2 prej tyre që vinin nga Ulqini thanë se i kanë marrë dozat e vaksinës dhe nuk u kërkuan asnjë lloj dokumenti për ta vërtetuar.

Ndërkohë, nga ana tjetër, ka një fluks të shtuar të qytetarëve që duan të dalin nga Shqipëria.

Lexoni dhe kete

PROGRAMI I BONUSIT TË RIJETËSIMIT NË SHKODËR

Shkodra ishte ndalesa e radhës e ministres së kulturës, Elva Margariti, për të folur për …