Thursday , 23 February 2023

I shpetoi jeten femijes, por prangoset nga policia

Eglisoni sht vetm 7 vjec, por pr shkak t semundjes mban frymn fal pomps s oksigjenit. Mungesa e energjis e cila sht ndrprer nga OSHEE po rrezikon jetn e voglushit. Babai i tij Naim Dyli u arrestua n Gurin e Zi sepse rilidhi matsin pr tu furnizuar me energji elektrike banesn e tij pr ti shptuar jetn t birit si shkak i nj krize q at nat e kishte kapur.

Infermieri I familjes Dyli evidenton faktin se mungesa e energjis mund ti shkaktoj humbjen e jets 7- vjecarit. Eglisoni vogl krkon q ti rikthejn babain n shtpi.

Naim Dyli mbahet prej 3 ditsh n paraburgim ndrsa t hnn gjykata do ti caktoj edhe masn e siguris.

Lexoni dhe kete

PROGRAMI I BONUSIT TË RIJETËSIMIT NË SHKODËR

Shkodra ishte ndalesa e radhës e ministres së kulturës, Elva Margariti, për të folur për …