Thursday , 27 January 2022

ILIR META MESAZHE NGA SHKODRA NË PËRKUJTIMIN E 2 PRILLIT 1991

Në Shkodër është përkujtuar protesta e 2 prillit 1991. Në aktivitetin përkujtimor merrnin pjesë përfaqësues të pushtetit lokal dhe opozitës, por i pranishëm ishte edhe presidenti Ilir Meta.

Ai foli për zgjedhjet e 25 prillit, ku tha se në krye të marshimit do të jetë pikërisht kryeqendra e veriut, për të cilën thotë se ka qenë dhe është frymëzim për demokracinë edhe në kohët më të errëta.

Vendi është në udhëkryq, por do ia dalim me sukses falë ndërgjegjësimit të qytetarëve se vota është gjëja më e shenjtë që kanë shtoi Meta.

Presidenti Meta ftoi qytetarët të marrin pjesë masivisht në zgjedhjet e 25 prillit.

Lexoni dhe kete

ZGJEDHJET E PJESSHME, CELIBASHI APEL QYTETARËVE

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, i ka bërë thirrje qytetarëve të 6 bashkive ku …