Friday , 26 November 2021

INVESTIMET NË SHKOLLAT E BASHKISË SHKODËR

Kryetarja e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi, ishte e pranishme në shkollën “Dëshmorët e Prishtinës” në ditën e parë të vitit të ri shkollor.

Në një prononcim për mediat, Ademi foli për rikonstruksionin e shkollave dhe investimet e realizuara.

Ajo u ndal për të folur edhe për sistemin e ngrohjes, ku tha se brenda 1 viti parashikohet të hiqet ngrohja me gaz.

Ademi uroi nxënësit që këtë vit të mos kemi pengesa si ato të vitit të kaluar.

Lexoni dhe kete

MORI KRITIKA NGA KRYEMINISTRI EDI RAMA

Pas kritikave të drejtpërdrejta që mori nga kryeministri Edi Rama, Bashkia Malësi e Madhe ka …