Thursday , 23 February 2023

JOSA: VLLAZNIA NUK VARET NGA INDIVIDI, POR NGA GRUPI

Vllaznia do të luajë të shtunën ndaj Egnatias ndeshjen e rradhës për kampionat. Në këtë ndeshje do të debutojë në pankinën kuqeblu trajneri i ri Mirel Josa. Ai ka tre ditë që ka nisur punën me skuadrën dhe është munduar të fusë idetë e tij.

Vetë Josa në prononcimin e dhënë për mediat një ditë para kësaj ndeshje, është shprehur se Vllaznia nuk është e varur nga individi, por do bazohet tek loja në grup dhe me të do të kërkojë suksesin e parë në këto tre ndeshjet që kanë mbetur deri në fund të këtij sezoni…

Ndeshja Vllaznia- Egnatia, e vlefshme për javën e parafundit të Kategorisë Superiore do të luhet të shtunën në orën 17.00 në stadiumin “Loro Boriçi”. Shkodranët do kërkojnë vetëm fitoren për të tentuar deri në fund sigurimin e një vendi që do t’i çonte ata në Europë përmes kampionatit.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA NË BASKETBOLL RIKTHEHET TEK HUMBJA

Pas fitores ndaj Tiranes, Vllaznia ne basketboll per meshkuj eshte rikthyer tek humbjet. Pavaresisht perpjekjeve, …