Thursday , 23 February 2023

KLODIANA VATA, SHKELQEN NE LION TE FRANCES

Shkodranja Klodiana Vata ka shkelqyer ne pjesmarrjen e saj te fundit ne Lion te Frances. Kengetarja Shkodrane eshte shpallur fituese e çmimit te pare te ‘Les Voix De la Scene’ ne Lyon,France. Pas kthimit nga Franca Klodiana Vata ka falenderuar cdoken qe ka ndikuar ne formimin e saj.

Klodiana Vata eshte e para shqiptare qe merr pjese ne kete event e cilado te perfaqesoje Lionin ne finalen e madhe e cila eshte ne shkurt te vitit te ardhshem. Ndersa pas ketij çmimi Klodiana do te zhvendoset ne France aty ku do te shkollohet falas per 1 vit akademi kendimi dance, dhe aktrim Aicom. Ndersa do te trajnohet me trajnerin personal te kengetares me fame boterore, te Laura Fabian.

Lexoni dhe kete

FESTIVALI LULEBORË NË EDICIONIN E 6-të

Në moderimin e shkodranit të natyralizuar Enkel Demi dhe këngëtarës së mirënjohur shkodrane Rosela Gjylbegu …