KOKAJ: PAULIN STERKAJ, NGA SHRBTORI I DEVOTSHM N ARMIK!

Ka qen kjo pritja e rezervuar kandidatit te PD-s Anton Kokajt n fshatin Strbeq n komunn Qendr t Koplikut. Banort e ktij fshati i kan premtuar PD-s dhe Anton Kokajt fitore t thell me 21 qershor.

Kryekomunari i qendrs Isa Rama ndrsa ka krkuar votat pr Partin Demokratike dhe kandidatin e saj Anton Kokajn ka komentuar edhe takimin e kryeministrit Rama n Koplik.

Sipas kryetarit te PD-s Pjerin Spathari malsort do ta ndshkojn Edi Ramn me 21 qershor pasi u soll keq gjat 2 viteve t qeverisjes me t gjith banort e ksaj zone.

Kandidati i PD-s Anton Kokaj, i ka kujtuar banorve t Malsis se ne 97 deputeti Paulin Sterkaj ishte punetor i tij, mirpo sipas Kokajt nga shrbtori i devotshem i shefit t tij ai kthehet n armik kur nuk ka m nevoj pr t.

Banort e Strbeqit kan vlersuar investimet e bra gjat qeverisjes s Isa Rams ndrsa kan theksuar faktin se gjat 2-viteve t qeverisjes s majt n kt zon kan munguar investimet duke e ln kt zon me zero investime.

Lexoni dhe kete

ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, BILANCI PËR KRIMET ZGJEDHORE

Prokuroria e Përgjithshme përmes një deklarate me shkrim, ka reaguar në lidhje me krimet zgjedhore, …