Thursday , 23 February 2023

KONVIKTI I UNIVERSITETIT GATI PER STUDENTET

Kryetari I bashkisë së Shkodres Lorenc Luka ka pritur në një takim ambasadorin e Polonisë në vendin tonë Marek Jezioski. Pasi I ka uruar mireseardhjen kryebashkiaku Luka eshte ndalur tek urat e bashkepunimit.Nga ana tjeter ambasadori polak ka beret e ditur edhe disa nga projektet ne mes shtetit polak dhe rajonit te Shkodres. Ambasadori i Polonisë në vendin tonë Marek Jezioski ka zhvilluar një takim të ngrohtë me kryetarin e Bashkisë së Shkodres Lorenc Luka. Gjatë këtij takimi ambasadori Jezioski ka premtuar investime në rajonin  e Shkodres.

Lexoni dhe kete

PROGRAMI I BONUSIT TĂ‹ RIJETĂ‹SIMIT NĂ‹ SHKODĂ‹R

Shkodra ishte ndalesa e radhĂ«s e ministres sĂ« kulturĂ«s, Elva Margariti, pĂ«r tĂ« folur pĂ«r …