Thursday , 27 January 2022

KRIZA ENERGJITIKE, BASHA SËRISH AKUZA NDAJ RAMËS

Nga seanca e kësaj të enjte të parlamentit, kryedemokrati Lulzim Basha ka folur për të gjitha shkeljet dhe abuzimet që sipas tij janë bërë në sektorin energjetik në vend.

Basha e vuri theksin te plani i qeverisë për huamarrje për të përballuar krizën energjetike dhe theksoi se Rama e ka mendjen vetëm te paratë që do të vjedhë.

Për këtë, Basha tha se PD do të bëjë denoncim nesër në SPAK…

Lexoni dhe kete

ZGJEDHJET E PJESSHME, CELIBASHI APEL QYTETARËVE

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, i ka bërë thirrje qytetarëve të 6 bashkive ku …