Legjenda e portes Ndoja mbush 70 vje, por serish vazhdon punen

N dhjetor t ktij viti mbush 70 vje por rasti I tij duket I rradh. Mjeshtri I ports shkodrane dhe asaj shqiptare- Paulin Ndoja nuk ka ndr mend t heq dor nga profesioni I tij I t strviturit t portierve. E bn kt pun do dit me shum pasion duke strvitur t gjith portiert e Akademis Vllaznia. Madje, mjeshtri Ndoja n nj prononcim pr televizionin Rozafa ka br t ditur se do t vazhdoj ta bj kt pun me po kaq pasion edhe n t ardhmen.

Bashk me Sherrin q sht dmtuar, n strvitje do dit Ndoja ka 12 portier. Duke folur pr ta, kuptohet q vlerson disa prej tyre, ata q premtojn shum pr t ardhmen dhe mjeshtri I ports sht I bindur se n nj t ardhme t afrt, porta e ekipit t par t Vllaznis do t jet e garantuar me to.

Rasti I Paulin Ndojs sht I rrall. Shum bashkmoshatar t tij, kan filluar t ndjejn peshn e viteve dhe po shijojn pensionin ndrsa ai po shijon pasionin e madh t tij, at t strvitjes s portierve duke I shrbyer srish Vllaznis, skuadrs q e bri t njohur n t gjith vendin.

Lexoni dhe kete

KUKËSI – VLLAZNIA, SFIDA HAPËSE E JAVËS SË 32-të

Vllaznia prej dy ditësh ka nisur përgatitjet për ndeshjen e rradhës, atë që do të …