Thursday , 23 February 2023

LEZHA PRFSHIHET NGA ZJARRET, NJ N MAB DHE NJ N SHNKOLL

Dy vatra zjarri kan rn pasditen e sotme n territorin e Qarkut t Lezhs.

Nga raportimet e para t gazetarve tan nga Lezha, msohet se n fshatin Mab, nj magazin q shrbente si baz ushqimore pr bagtin sht prfshir nga flakt. Nga zjarri n magazin msohet se rrezikojn dhe disa banesa q gjenden pran saj.

E njjta gj ka ndodhur edhe n fshatin Shnkoll, ku n nj banes ka rn zjarr.Sipas burimeve, dyshohet se shkak ka qen nj shkndije elektrike.

N baz t informacioneve paraprake, nuk ka t lnduar, ndrsa n vendet e ngjarjeve kan mbrritur shrbimet zjarrfikse, t cilt po punojn pr shuarjen eflakve.

N vijim pritet informacion i plot.

 

Lexoni dhe kete

VIJON OPERACIONI POLICOR “FIJET”

Policia e Shtetit vijon me fazën e dytë të planit operacional policor të koduar “Fijet”. …