Thursday , 23 February 2023

LEZHË, PËRKUJTOHET 6-VJETORI I SHENJTËRIMIT TË NËNË TEREZËS

Ne Lezhe eshte perkujtuar 6 vjetori i shenjterimit te Nene Terezes, permes një ceremonie pranë vendvarrimit të Gjergj Kastriotit. Nenkryetarja e Bashkise Lezhe Eueda Molla, tha se shoqeria jone ka nevoje gjithnje e me shume per shembuj si Nene Tereza…

Ndersa, dom Angjelin Krygja, perfaqesues i famullise ne Lezhe, tha se secili nga ne duke filluar nga vetja duhet te beje gjera ta vogla me dashuri te madhe…

Si sot gjashte vite më parë, me 5 shtator 2016, nëna e madhe e të varfërve, fituese e çmimit Nobel për Paqen, u shpall shenjtore.

Lexoni dhe kete

PROGRAMI I BONUSIT TË RIJETËSIMIT NË SHKODËR

Shkodra ishte ndalesa e radhës e ministres së kulturës, Elva Margariti, për të folur për …