Thursday , 23 February 2023

LEZHE, POLICIA PARANDALON NJE VRASJE NE TOROVICE

Policia e Lezhs ka parandaluar nj vrasje n fshatin Torovic, ndrsa ka arrestuar n flagranc autorin e dyshuar. Blut bn t ditur bn t ditur se dy prsona jan konfliktuar me njri tjetrin dhe n debat e siper shtetasi Agron Gjeka 40-vje ka tentuar t vras bashkfshatarin e tij me iniciale L.B 31-vje.

Kan qen banor t zones t cilt kan njoftuar menjher policin dhe fal ndrhyrjes n nj koh t shpejt t ktyre t fundit u parandalua vrasja. Blut bn t ditur se kan arrestuar autorin e dyshuar 40-vjearin Agron Gjeka, ndrsa jan zbardhur edhe motivet e ngjarjes.Sipas t dhnave konflikti midis tyre e ka zanafillen pr shtje pronsie.

Materialet procedurale ndaj 40-vjeari t arrestuar ju referuan Prokuroris s Rrethit Gjyqsor Lezh pr vepren penale Vrasja me paramendim e mbetur n tentativ dhe Prodhim dhe mbajtje pa leje e armve t gjahut.

Lexoni dhe kete

VIJON OPERACIONI POLICOR “FIJET”

Policia e Shtetit vijon me fazën e dytë të planit operacional policor të koduar “Fijet”. …