Thursday , 23 February 2023

LULZIM BASHA, TAKIM ONLINE ME ZV.PRESIDENTIN E KOMISIONIT EUROPIAN

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar këtë të enjte një takim online me zv.Presidentin e Komisionit Europian, njëkohësisht Komisioner për Mënyrën Europiane të jetesës, Margaritis Schinas.

Në fjalën e tij, Basha tha se qeveria e tij e dalë pas 25 prillit, do të bëjë të mundur integrimin në Bashkimin Europian, e duke akuzuar qeverinë e tanishme se nuk ka bërë asnjë hap për të finalizuar këtë proces që po vijon prej vitesh.

Basha tha se do ndihmojmë ekonominë të dalim nga kriza.

Demokracia, ekonomia dhe BE janë 3 shtyllat e programit të PD theksoi ndër të tjera Basha.

Lexoni dhe kete

PD DHE PL FIRMOSIN MARRËVESHJEN PËR ZGJEDHJET E 14 MAJIT

Ashtu siç u lajmërua një ditë më parë, këtë të enjte është zyrtarizuar marrëveshja mes …