Thursday , 23 February 2023

LULZIM BASHA VENDOS ENKELEJD ALIBEAJN DREJTUES NË QARKUN E SHKODRËS

Pas dorëheqjes së Helidon Bushatit, PD ka zgjedhur si drejtues politik të Qarkut Shkodër, nënkryetarin e PD dhe kryetarin e grupit parlamentar Enkelejd Alibeaj.

PD falenderon Bushatin për rolin dhe përgjegjësinë e marrë në drejtimin e qarkut gjatë betejës elektorale të 25 prillit dhe fokusimin e tij aktual tek beteja parlamentare kundër Edi Ramës.

Ndërkohë, kryetari i PD shpreh bindjen se me drejtimin e ri politik, Partia Demokratike në Qarkun e Shkodrës do të jetë bastion i fuqishëm i PD dhe në krye të fitores së në gjithë Shqipërinë.

Lexoni dhe kete

PD DHE PL FIRMOSIN MARRËVESHJEN PËR ZGJEDHJET E 14 MAJIT

Ashtu siç u lajmërua një ditë më parë, këtë të enjte është zyrtarizuar marrëveshja mes …