Thursday , 23 February 2023

MAL I ZI. FJALE DISKRIMINUESE PER SHQIPTARE, TERHIQET FJALORI

Presidenca e Akademis s Shkencave dhe Arteve e Malit t Zi trheq nga tregu fjalorin tepr t diskutuar pr shkak t disa fjalve diskriminuese dhe fyese pr popullin shqiptar dhe boshnjak.

Nj fjalor i till shkaktoi reagime t ashpra nga disa parti shqiptare dhe boshnjake

Sekretar i Departamentit t Shkencave Humane n Mal t Zi, Niko Martinoviq, konfirmoi pr REL vendimintrheqja sht mnyra e duhur pr t tejkaluar nj gjendje irrituese pr t dyja palt.

Lexoni dhe kete

NË MAL TË ZI “KRISJE” BRENDA SHUMICES

Është konstituar parlamenti i ri i Malit të Zi ku për herë të parë Millo …