Thursday , 23 February 2023

MALAZEZĖT CICMIL DHE PAVIĒEVIĒ DREJT LARGIMIT NGA VLLAZNIA

Nė rezultatet e dobėta tė ekipit tė Vllaznisė nė miqėsoret e zhvilluara deri mė tani, natyrisht qė ka patur ndikimin e vet edhe mungesa nė fushė e dy prej blerjeve tė bėra kohėt e fundit prej saj, pikėrisht ato tė dy malazezėve, mbrojtėsi Stefan Cicmil dhe sulmuesi Darko Paviēeviē. Ato prej ditėsh nuk janė stėrvitur ashtu si duhet me grupin tjetėr tė futbollistėve, kjo si pasojė e disa problemeve fizike apo tė dėmtimeve tė pėsuara dhe deri mė tani nuk duken tė gatshėm pėr ekipin.

Sidomos gjendja e sulmuesit Paviēeviē ka shqetėsuar stafin teknik sepse ai mendohej tė ishte sulmuesi kryesor I skuadrės por forma e tij nuk ėshtė ajo e duhura dhe kjo e vė nė dyshim pritshmėrinė qė ishte pėr tė. Drejtuesit e klubit mėsohet ndėrkohė se janė duke menduar seriozisht pėr ndėrprerjen e kontratave me kėta dy futbollistė dhe largimin e tyre nga skuadra. Kjo mbetet pėr t’u parė nė ditėt nė vijim sesi do tė rrjedhin ngjarjet. Sidomos nė sulm, skuadra ka shumė probleme e pėr kėtė arsye duhet ndėrhyrė patjetėr pėr tė marrė ndonjė lojtar tjetėr. Kampionati po afron dhe Vllaznia ende nuk duket gati pėr ta pėrballuar atė me sukses.

Pėrbėrja qė ka nė dispozicion nuk e garanton kėtė gjė dhe pėr mė tepėr me problemet qė kanė shfaqur dy malazezėt tė cilėt mendoheshin tė ishin pikat mė tė forta tė skuadrės. Ndonėse janė bėrė gjashtė blerje deri mė tani, vetėm portiere Dragojeviē dhe mesfushori Ahmeti e kanė justifikuar plotėsisht besimin e treguar nga drejtuesit e klubit ndėrkohė qė pritet mė tepėr nga Haxhaj dhe Selmani

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA NƋ BASKETBOLL RIKTHEHET TEK HUMBJA

Pas fitores ndaj Tiranes, Vllaznia ne basketboll per meshkuj eshte rikthyer tek humbjet. Pavaresisht perpjekjeve, …