Thursday , 27 January 2022

MANASTIRLIU APEL PËR KRYERJEN E MAMOGRAFISË

Nga Shkodra, Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, bëri apel të rëndësishëm për çdo grua për kryerjen e mamografisë falas.

Ajo tha se kemi investuar në spitalet rajonale për mamografinë dhe diagnostikimi i hershëm i kancerit të gjirit të shpëton jetën.

Sipas Manastirliut, pandemia ka sjellë neglizhencë për kryerjen e këtyre kontrolleve…

Lexoni dhe kete

PROTESTA E BANORËVE, REAGON OSHEE SHKODËR

Pas protestës së banorëve të Hotit të Ri ka reaguar edhe OSHEE rajoni Shkodër. Kryeinxhineria …