MANASTIRLIU KOMENTON SITUATËN EPIDEMIOLOGJIKE NË VEND

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, gjatë një interpelance të thirrur në Parlament, ka bërë një pasqyrim të situatës epidemiologjike në vend.

Manastirliu tha se proçesi i vaksinimit po vijon sipas planit, ndërkohë që bëri me dije dhe kohën e mbërritjes së vaksinave.

Nga foltorja e Kuvendit, Ministrja e Shëndetësisë, ka apeluar sërish qytetarët për bashkëpunim për të kufizuar përhapjen e epidemisë në vend.

Lexoni dhe kete

MATURANTËT NË PROTESTË PËR PROVIMIN E MATEMATIKËS

Në mes të provimeve, maturantët në vend kanë nisur sot protestat. Maturantët nga gjimnaze të …