Friday , 17 September 2021

MANASTIRLIU THIRRJE NDAJ STUDENTËVE PËR TU VAKSINUAR

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, shprehet se jemi të angazhuar për të vijuar vaksinimin për personat + 18 vjeç.

Ajo ka një thirrje edhe ndaj studentëve për tu vaksinuar.

Mbi 50.000 doza të tjera të vaksinës Pfizer mbërrijnë sot në vend shtoi Manastirliu, për të vijuar pa u ndalur vaksinimi në çdo komunitet me njësitë levizëse, në qendrat e vaksinimit të përqëndruar dhe në qendrat shëndetësore.

Deri tani, në vendin tonë mbi 530.000 qytetarë kanë marrë të dyja dozat e vaksinës.

Lexoni dhe kete

DITA E DYTË, PUNËTORËT DITOR NUK LEJOHEN TË HYJNË NË MAL TË ZI

Serish problematika ne kufirin e Hanit te Hotit me kalimin e punonjesve shqiptar ne Mal …