Thursday , 23 February 2023

MANASTIRLIU: VAKSINAT E PËRDORURA NË SHQIPËRI JANË EFIKASE

Nga kuvendi, duke i kthyer përgjigje opozitës, ministrja e shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, u shpreh se vaksinat e përdorura në Shqipëri nuk duhet të vihen në dyshim, pasi të gjitha janë efikase.

Manastirliu paralajmëroi se do të vendoset pasaporta e vaksinimit për të hyrë në lokale dhe restorante.

Sipas Manastirliut, deri në pranverë do të vaksinohet grupmosha mbi 16-vjeç.

Lexoni dhe kete

PROGRAMI I BONUSIT TË RIJETËSIMIT NË SHKODËR

Shkodra ishte ndalesa e radhës e ministres së kulturës, Elva Margariti, për të folur për …