Wednesday , 29 June 2022

MARASHI: PO JETOJME ME ENDERREN E PISTES ME TARTAN

Ndėrtimi I plotė I stadiumit “Loro Boriēi” nė fakt nuk ėshtė njė lajm I mirė vetėm pėr futbolldashėsit. Kjo sepse nė projektin e paraqitur, njė nga zėrat e tij ėshtė edhe shtrimi I pistės sė stadiumit me tartan. Pėr kėtė arsye, ėshtė menduar njė fond diku tek 200 milionė lekė tė vjetra dhe realizimi I kėtij investimi natyrisht qė do ishte realizimi I ėndėrrės sė madhe tė shumė atletėve dhe trajnerėve shkodranė.

Njėri prej tyre, Albert Marashi, nė njė prononcim pėr televizionin Rozafa ka bėrė tė ditur se mbesim me shpresėn e madhe tė realizimit tė kėtij projekti.

Shtrimi I pistės sė stadiumit “Loro Boriēi” me tartan natyrisht qė do ishte njė shtysė mė tepėr pėr atletėt shkodranė pėr rritjen e rezultateve tė tyre duke shpresuar se tė tjerė kampionė e rekordmenė do tė dalin nga Vllaznia.

Lexoni dhe kete

VULAJ: VLLAZNIA KLUB HISTORIK, JAP MƋ TƋ MIRƋN PƋR TƋ

Kristijan Vulaj konsiderohet si blerja mĆ« e rĆ«ndĆ«sishme e VllaznisĆ« nĆ« merkaton e kĆ«saj vere. …