Friday , 17 September 2021

MBËRRIJNË NË VEND 25 MIJË VAKSINA RUSE SPUTNIK V

Kanë mbërritur në vendin tonë edhe 25 mijë doza të vaksinës ruse Sputnik V.

Lajmi bëhet i ditur nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila thekson se ka shkuar në 936 mijë sasia e vaksinave anti-Covid të mbërritura në vendin tonë.

Gjithashtu, Manastirliu tha se jemi gati për të ulur fashën e vaksinimit dhe objektivi është të arrijmë në 1 milion vaksinime brenda muajit qershor.

Manastirliu kërkoi që të vijojmë të jemi të kujdesshëm në këtë situatë pandemie.

Lexoni dhe kete

DITA E DYTË, PUNËTORËT DITOR NUK LEJOHEN TË HYJNË NË MAL TË ZI

Serish problematika ne kufirin e Hanit te Hotit me kalimin e punonjesve shqiptar ne Mal …