MBSHTETJA PER VOLTANA ADEMIN N DO RRUG T SHKODRS

Rajoni numer 2 dhe 3 kan qen ndalesa e radhs e kandidates s Partis Demokratike pr bashkin Shkodr Voltana Ademi. Gjat takimeve der m der Ademi ka marr urimet m t przemrta dhe mbshtetjen e qytetarve se do t jet ajo n krye t bashkis Shkodr, ndrsa qytetart kan shprehur shqetsimin pasi disa familje jan larguar gjat ktyre ditve si shkak i ekonomis s dobt.

Tashm mbshtetja e qytetarve shkodran pr kandidaten Ademi sht e madhe. Ata vet jan shprehur se Shkodra nn drejtimin e Voltana Ademit do t’i rikthehet qetsis dhe investimeve pasi Ademi ka treguar se ka jo vetm profesionalizimin e duhur por edhe vullnetin e sinqert pr t bashkqeverisur me qytetart. Voltana Ademi gjithashtu ka takuar edhe bizneset fason ku grat kan dhn mbshtetjen e tyre pr 21 qershor. Shkodra do t jet blu n zgjedhjet lokale kjo u tregua edhe nga pritja e br n rajonin numer 4 ku qytetaret than se vota do t jet pr numrin 3 dhe Partin Demokratike e cila mban numrin 15.

Lexoni dhe kete

DYSHIMET PËR NUMËRIMIN E VOTAVE

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, bëri me dije do të ketë këqyrje …