Thursday , 23 February 2023

MBLEDHJA E KĖSHILLIT MĖ 28 MAJ, ASGJĖ PĖR VLLAZNINĖ

Sezoni 2014-2015 tashmė ka pėrfunduar dhe Vllaznia ka nisur tė bėjė edhe analizėn e tij megjithatė shqetėsimi kryesor ėshtė se ēfarė do tė ndodhė nė tė ardhmen me tė. U mendua se nė mbledhjen e fundit tė Kėshillit Bashkiak Shkodėr qė do tė zhvillohet mė 28 maj tė miratohej njė fond pėr fazėn pėrgatitore dhe ndonjė blerje lojtarėsh. Ajo qė tė bėn pėrshtypje nė rendin e ditės sė kėsaj mbledhje tė fundit ėshtė se nė tė nuk ka asnjė pikė qė flet pėr Vllazninė. Themi kėshtu pasi pak ditė mė parė u deklarua se nė kėtė mbledhje do tė kėrkohej miratimi i njė fondi pėr mbarėvajtjen e ecurisė sė skuadrės kuqeblu gjatė periudhės qershor- korrik, atėherė kur i duhet tė nisė stėrvitjen pėr sezonin e ri dhe pėr tė bėrė ndonjė blerje nė merkato. Miratimi i njė fondi tė tillė ishte mėse i domosdoshėm ngaqė Kėshilli i ri Bashkiak qė do tė dalė nga zgjedhjet e 21 qershorit, do tė nisė punė nga muaji gusht dhe miratimi i njė fondi atėherė, do tė thoshte se ėshtė shumė vonė pėr nisjen e punės. Vetė nėnkryetari i Bordit Mbikėqyrės tė klubit shkodran- Edip Shiroka, nė njė prononcim tė tij tė para pak ditėve nė emisionin “Sport Arena” nė televizionin Rozafa do deklaronte se kishte biseduar me drejtuesit e Bashkisė por edhe me pjestarėt e tjerė tė Bordit dhe tė gjithė ata janė dakord pėr miratimin e njė fondi tė tillė. Kjo sepse njė fond i tillė do tė ishtė i domosdoshėm pėr ecurinė e skuadrės nė prag tė nisjes sė sezonit tė ri”. Kėshtu ka deklaruar Shiroka dhe po tė njėjtėn gjė kanė thėnė nė deklaratat e tyre nė njėfarė mėnyre edhe administratori i klubit Kalamishi dhe trajneri Zmijani. Megjithatė rendi i ditės i mbledhjes tė sė enjtes, nuk parashikon asnjė diskutim pėr Vllazninė. E vetmja zgjidhje ėshtė nėse ajo futet jashtė rradhe dhe nė fakt ėshtė e domosdoshme. Nėse nuk bėhet kjo gjė, problemet pėr skuadrėn do tė jenė tė mėdha kėtė verė.

Lexoni dhe kete

STARTOJNE KAMPIONATET PRANVERORE NE SHKODER

KĆ«tĆ« tĆ« mĆ«rkure kanĆ« startuar lojĆ«rat e kampionateve pranverore. LojĆ«ra qĆ« organizohen falĆ« bashkĆ«punimit tĆ« …