Thursday , 27 January 2022

MESAZHI I IMZOT ANGELO MASSAFRES PËR PUNËSIMET PA MERITË

Në meshën e mbajtur pasditën e së shtunës në kuadër të 3 ditëshit të kremtimeve të festës së “Zojës së Shkodrës”, pajtores së Shqipërisë, arqipeshkvi i dioqezës Shkodër-Pult, Imzot Angelo Massafra u ndal për të folur për punësimet pa meritë.

Për të hyrë në punë duhet meritokraci dhe nuk është e drejtë të ndodh e kundërta theksoi Imzot Massafra.

Ndërkohë, nga mesha e kësaj të dielë, ai foli për sinodin që ka nisur kisha katolike…

Lexoni dhe kete

PROTESTA E BANORËVE, REAGON OSHEE SHKODËR

Pas protestës së banorëve të Hotit të Ri ka reaguar edhe OSHEE rajoni Shkodër. Kryeinxhineria …